O nas

about_history

Historia Hartz zaczęła się w 1926 roku kiedy to 26 letni Max Stern, niemalże bez grosza przy duszy, postanowił opuścić swoje rodzinne Niemcy w poszukiwaniu lepszego jutra w Ameryce.

Niemcy cierpiały wówczas na znaczne zniszczenia spowodowane I Wojną Światową. Niezwykle kuszący był wizerunek Ameryki stabilnej, wolnej, o dużych możliwościach ekonomicznych.

About_our_valuesPrzyjaciel z dzieciństwa Stern’a, lokalny hodowca małych zwierząt, pożyczył niewielką sumę pieniędzy, której nie był w stanie spłacić. Zaproponował więc, że odda równowartość pożyczonej sumy w postaci 5 000 śpiewających kanarków. Stern zaakceptował propozycję i postanowił sprzedać kanarki w Nowym Jorku.

Stern wynegocjował bezpłatną przeprawę do Ameryki niemiecko- amerykańską linią statków parowych i tym oto sposobem znalazł się w Stanach Zjednoczonych nie znając ani słowa po angielsku. Udało mu się również sprzedać wszystkie kanarki do John Wannamaker Department Store w Astor Place na Manhattanie, a wkrótce potem założył swoją własną firmę w pobliżu, przy Cooper Square 36.

about_missionStern zaczął jeździć do swoich rodzinnych Niemiec za każdym razem wracając do Ameryki z coraz to większą ilością śpiewających kanarków, które sprzedawał do coraz większej liczby stałych odbiorców w tym m.in.. R.H. Macy, Sears Roebuck, F.W. Woolworth, W. T. Grant, S.S. Kresge. Do 1932 roku Stern stał się największym importerem żywego inwentarzu w Ameryce co skłoniło go do zwiększenia zakresu swojej działalności o pokarm dla zwierząt.

Linia produktów dla zwierząt Hartz Mountain narodziła się…

About_our_visionW 1959 roku, do firmy dołączył syn Stern’a, który zaczął rozwijać Hartz Mountain o nowe linie produktów m.in. o pokarm dla karasi złocistych, ryb tropikalnych oraz o pełną gamę produktów akwarystycznych. Ponowny rozwój firmy nastąpił w latach ’60 tych kiedy wprowadzono produkty dla psów i kotów ze szczególnym uwzględnieniem obroży Hartz przeciw pchłom i kleszczom – będących liderem w tej dziedzinie po dziś dzień (na rynku amerykańskim).
Już na początku lat ’80 produkty Hartz były sprzedawane do ponad 40.000 sklepów na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Misja

W firmie Hartz skupiamy się na zacieśnianiu więzi pomiędzy zwierzętami i ich rodzinami poprzez dostarczanie innowacyjnych, niezawodnych i przystępnych cenowo produktów, wraz z wiedzą i wsparciem dotyczącym opieki nad zwierzętami.

Wizja

Aby stać się wiodącą firmą w dziedzinie opieki nad zwierzętami oraz odgrywać główną rolę w tworzeniu świata w którym, każdy zwierzak prowadzi zdrowe, szczęśliwe i długie życie w kochającym domu. 

 

Nasz strona wykorzystuje ciasteczka (cookies)
Dowiedz się wiecej